Drodzy uczniowie,

stworzyliście przepiękne, bardzo ciekawe, pełne fantazji  prace o przygodach   11 - tej skarpetki.

Wasze skarpetki spotkały: króla,  św. Mikołaja i … drugą samotną skarpetkę. Skarpetki zajęły się uprawianiem sportu  i baletu.

Kolejna skarpetka udała się do Afryki  i zaprzyjaźniła się z zebrą , inna zaś spotkała na morzu wieloryba. Niebieska skarpetka została policjantem roku.

Jury miało bardzo trudne zadanie, po długich naradach, za wykonane komiksy zdecydowało przyznać:

  1. miejsce – Zosia Serwańska klasa 1a
  2. miejsce – Franek Kierzkowski i Maciek Truś kl.2a
  3. miejsce – Ignaś Kłosowicz kl.3a

W kategorii opowiadanie nagrodę otrzymuje:

1 miejsce – Maciej Pszonka kl. 2a

Nagrody zostały wręczone uczniom podczas spotkania wigilijnego klas 0-3

Agnieszka Bączyk i Danuta Przybylska

K O M U N I K A T

n a u c z y c i e l k i   h i s t o r i i

W związku z tegorocznymi obchodami Dni Patrona i 100. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszam uczniów klas IV‑VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum do udziału konkursie pt.:

„Śladami powstania wielkopolskiego w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

 

Warunki konkursu:

1. jedna własnoręcznie wykonana fotografia przedstawiająca miejsce związane z Powstaniem Wielkopolskim (np. pomnik, tablicę pamiątkową, nagrobek powstańca),

2. notka dotycząca najważniejszych faktów związanych z tym miejscem,

3. jedna fotografia przedstawiająca ucznia na tle fotografowanego obiektu.

 Obie fotografie i tekst umieszczone na kartce A-3 bristolu, podpisane na odwrocie (imię i nazwisko ucznia, klasa) uczestnicy konkursu mogą składać w sekretariacie naszej szkoły do 5 listopada 2018 r. (poniedziałek).

H.Dudarska

 

Wyniki XI edycji Konkursu Świetlik 2018
Nagrodę główną i I miejsce zajęła Nina Kopczyńska 2c
zdobywając maksymalną ilość punktów.

Czytaj więcej...

Dnia 7 lutego 2018r. odbył się w szkolnej bibliotece finał konkursu recytatorskiego. Jury w składzie: Anna Sanigórska, Agnieszka Bączyk, Maria Buśko wyłoniło spośród uczestników następujących laureatów:
Klasy I:

I miejsce - Paulina Jankowska kl. 1a, Jan Brzechwa „Przyjście wiosny"
II miejsce - Maciej Pszonka kl. 1a, Ludwik Jerzy Kern „Śnieg"
III miejsce - Lena Adamczak kl. 1b, Ludwik Jerzy Kern „Bajka o starym i nowym roku”
wyróżnienie - Viktoria Da Conceição Félix kl. 1b, Ludwik Jerzy Kern „Bajka o starym i nowym roku”

Klasy II:

I miejsce - Mateusz Kyć kl. 2c, Arkadiusz Łakomiak „Cztery pory roku"
II miejsce - Łucja Borkowska kl. 2c, Helena Szayerowa „Przebiśnieg"
III miejsce - Miłosz Szymański kl. 2b, Elżbieta Jones „Cztery pory roku”
wyróżnienie - Julia Jaruszewska kl. 2b, Jan Brzechwa „Przyjście lata”
wyróżnienie - Dobrochna Szuszczyńska kl. 2c, Rafał Lasota ”Co fajnego jest w jesieni?”

Klasy III:

I miejsce - Zuzanna Waliszewska kl. 3b, Agnieszka Frączek „Pędzą sanki”
II miejsce - Olga Świtalska kl. 3b, Eliza Piotrowska „Pory roku”
III miejsce - Jowita Mączyńska kl. 3c, Kazimierz Węgrzyn „Nadejdzie pora śnieżnych czarów”

Gratulacje!
organizator: Agnieszka Pernak

Zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w IV Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

„Parki narodowe w Polsce” oraz
„Gatunki zwierząt i roślin chronionych”

Termin składania prac – 16.04. 2018. Prace proszę dostarczać do świetlicy. Zainteresowanym uczniom polecam stronę: http://zpppn.pl/parki-narodowe
Więcej szczegółów konkursu w regulaminie.Regulamin

Małgorzata Kaszkowiak
Arkadiusz Wilczyński

[lightbox src="/images/aktualnosci/szachy/IMG_0603.jpg" width="200" height="140" lightbox="on" border="yes" title="" align="right"]Dnia 31.05 odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Szkoły zorganizowany przez instruktora, pana Włodzimierza Garbarka, przy patronacie Dyrekcji Zespołu Szkół Społecznych nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Poznaniu.
Turniej zgromadził na starcie 18 uczestników, którzy rywalizowali w grupach dziewcząt i chłopców. Co cieszy organizatorów, wiek zgłoszonych zawodników obejmował zarówno dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej, po uczniów klas trzecich gimnazjum.
Dzieci rywalizowały wg systemu szwajcarskiego (siedmiorundowego). Na partię przewidziano czas 15 minut. Wśród dziewcząt tytuł mistrzowski zapewniła sobie Joanna Puchyła z klasy 6c, drugi miejsce zajęła Natalia Siwek także z klasy 6c, a na trzeciej pozycji uplasowała się Maria Matuszewska z klasy 3c. W rywalizacji chłopców mistrzostwo szkoły zdobył Jędrzej Ruciński z klasy 3B gimnazjum, drugą lokatę wywalczył Bartosz Werla z klasy 4c, a na najniższym stopniu podium stanął Igor Potempa z klasy 3b.
Dekoracja zwycięzców odbędzie się w środę 14.06, o godzinie 12.35 w sali nr 7.

https://www.goethe.de/ins/pl/de/spr/eng/erd.html

– Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę – to wspólna incjatywa Goethe-Institut i wydawnictwa LektorKlett. Gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracywraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego, a wszystko połączone tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku. Zapraszamy do wyprawy z językiem niemieckim!
„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę" to projekt skierowany przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie. W ramach projektu szkoły mają możliwość otrzymania jednego z 1000 pakietów z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji pokazowej, np.w ramach Dni Otwartych.

Konkurs Matematyczny Szkół Społecznych już za nami.
We wtorek, 23 maja w Społecznej Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu zmierzyło się ponad 80 matematyków z pięciu szkół społecznych działających na terenie naszego miasta. Była więc Społeczna Jedynka, Społeczna Dwójka, Społeczna Czwórka, Dębinka i Piątkowska Szkoła Społeczna. Naszą szkołę reprezentowało dwunastu uczniów: sześciu z klas pierwszych i sześciu z klas trzecich. Z uwagi na wyjazd na zieloną szkołę- nie było naszych drugoklasistów.
Uczniowie przez 60 min rozwiązywali przygotowane przez organizatorów zadania, a następnie rzez kolejne minuty oczekiwali na wyniki zjadając drożdżówki i korzystając z pięknej pogody na szkolnym placu zabaw.
Nasi uczniowie zasłużyli na wielkie brawa, bowiem zdobyli wysokie miejsca:
W klasach pierwszych I miejsce zajęła Karolina Wysocka, a II Zofia Garaś. Wśród trzecioklasistów najlepszy okazał się nasz Olaf Kliber.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w zdobywaniu kolejnych stopni matematycznego wtajemniczenia.

Czytaj więcej...

Dnia 26 kwietnia 2017 r. nasza szkoła była organizatorem VI turnieju „Główka Pracuje – Junior”. Wzięły w nim udział drużyny trzecioklasistów z winogradzkich i piątkowskich szkół: SP 11, SP 17 i SSP 2. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Szymaczek, Franciszek Stańczyk i Joanna Kulig. W czasie I etapu uczestnicy odpowiadali na pytania z wielu dziedzin np. literatury, ortografii, przyrody, matematyki i historii Polski. W II etapie uczniowie wykazali się umiejętnością napisania ogłoszenia, wyszukania konkretnych informacji w encyklopedii, rozwiązania zadania matematycznego oraz znajomością owadów i ich pisowni. W przerwach swoją wiedzę mogła sprawdzić zgromadzona publiczność. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do turnieju. Turniej wygrała drużyna z SP 17. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce. Gratulacje.

Organizatorki turnieju
Agnieszka Pernak i Joanna Sech

galeria

Podkategorie