Od kilku lat Społeczna Dwójka jest corocznie gospodarzem kilku konkursów z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Imprezy te wpisały się już w tradycję naszej szkoły. Jesteśmy doceniani zarówno za wysoki poziom merytoryczny pracy komisji konkursowych, jak i za bardzo dobrą organizację konkursów. W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach poprzednich, gościliśmy uczestników trzech konkursów kuratoryjnych.

W sobotę, 25 marca 2017, po raz piąty Społeczna Dwójka gościła uczestników finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. W pracach komisji konkursowej uczestniczyli nauczyciele z naszej szkoły: p. Hanna Kozłowska i p. Maria Balcerzak.
W finale konkursu brało udział 87 uczniów z 75 szkół z całego województwa. Tytuł finalisty uzyskały 64 osoby. Tytuł laureata wywalczyło 23 uczniów, czyli nieco ponad 26% uczestników etapu finałowego. Wśród uczniów, którzy sięgnęli po laury najwyższy wynik uzyskała Natalia Siwek – uczennica klasy 6c Społecznej Dwójki.

W sobotę, 25 lutego 2017, odbył się w Społecznej Dwójce kolejny finał Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów gimnazjum. Pracom komisji wojewódzkiej przewodziła p. Elżbieta Saenger – nauczyciel fizyki, chemii i przyrody w Społecznej Dwójce.
W finale konkursu wzięło udział 146 uczniów z 86 szkół województwa wielkopolskiego. Tytuł laureata uzyskało 80 uczniów. Pozostali zawodnicy, w tym reprezentantka naszego gimnazjum – Monika Francik z klasy IIIb, otrzymali tytuł finalisty, co świadczy o wysokim poziomie wiedzy i umiejętności wszystkich uczestników tegorocznego finału.

W piątek, 20 stycznia 2017, Społeczna Dwójka gościła po raz piąty uczestników etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjum. W pracach komisji konkursowej uczestniczyło pięciu nauczycieli. Społeczną Dwójkę reprezentowały trzy osoby: p. Hanna Kozłowska (przewodnicząca komisji rejonowej) oraz p. Justyna Nowak i p. Maria Balcerzak (członkowie komisji).
W tym roku szkolnym gośćmi organizowanego przez nas konkursu byli uczniowie ze szkół gimnazjalnych dzielnicy Grunwald oraz z kilku gmin w powiecie poznańskim: Komornik, Kostrzyna i Swarzędza. W zawodach w naszym rejonie wzięło udział 97 uczniów. Do finału awansowało 17 osób, z tego dwie uczennice Społecznej Dwójki: Magdalena Mędrzycka z klasy IIIa gimnazjum i Natalia Siwek z klasy 6c SP.

Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej na zlecenie Kuratorów Oświaty.
Etap szkolny konkursu odbył się 3 listopada 2016 i wzięło w nim udział 12 uczniów klas III Gimnazjum.
Do etapu rejonowego, który odbył się 9 stycznia 2017, zakwalifikowało się 5 uczniów: Antonina Czarnota, Joanna Mrówczyńska, Michał Dominikowski, Jakub Wilmański i Maciej Inerowicz.
Szkolny opiekun konkursu KWOiE: Agnieszka Pernak