KONKURSY Z OKAZJI DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019
To już 15. edycja Dnia Bezpiecznego Internetu 2019, który w tym roku będziemy  obchodzić 5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!”. Głównym założeniem konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów chcemy podkreślić potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV -VI Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Poznaniu do udziału w następujących konkursach:

 

 

 1. Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający hasło „Działajmy razem!” promujący bezpieczne zachowania w Internecie.
 2. Konkurs na przygotowanie interaktywnej prezentacji multimedialnej o tematyce związanej z hasłem 15. edycji i bezpieczeństwem w sieci.
 3. Konkurs literacki na rymowankę związaną z hasłem 15. edycji i bezpieczeństwem w sieci.
Czytaj więcej...

Uczniowie ze Społecznej Dwójki ratują dzieci na świecie!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z klasy 5b przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Każda z nich ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Jako rodzice, dziadkowie, opiekunowie, społeczność szkolna możemy wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio.
W dniu 4.02 rozpocznie się licytacja - cena wywoławcza to 10 zł.
Licytować można na dwa sposoby:

1. Wysyłając wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w treści wpisując imię lalki oraz oferowaną kwotę

2. Umieszczając komentarz z oferowaną kwotą pod zdjęciem wybranej lalki na facebooku szkolnym.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że podczas Aukcji prac plastycznych udało nam się zebrać 3115 zł i 20 Euro.
Dziękujemy wszystkim Twórcom, Darczyńcom oraz tym z Państwa, którzy zdecydowali się dokonać przelewów bezpośrednio na konto Fundacji.
Macie Państwo Wielkie Serca :)
Jednocześnie informujemy że koszty leczenia Michała w Niemczech wzrosły i potrzeba kolejne 0.5 mln zł. W związku z tym nadal zachęcamy do dokonywania wpłat bezpośrednio na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym
Kawałek Nieba
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: 1864 pomoc dla Michała Milczarek

Dziękujemy w imieniu Rodziców Michała :)

Wychowawczynie Świetlicy

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

w imieniu Samorządu Uczniowskiego składamy serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. Zebraliśmy wszystkie potrzebne produkty żywnościowe, odzież  oraz artykuły chemiczne, które spakowaliśmy w 20 paczek.  Dodatkowo z pieniędzy zebranych przez Uczennice klasy III Gimnazjum i przy finansowym wsparciu ze strony klasy 7B  zakupiliśmy kuchenkę gazową (była to jedna z najważniejszych potrzeb rodziny).  

Bardzo serdecznie dziękujemy również Państwu, którzy zakupili stół dla potrzebującej rodziny. Taki prezent z pewnością był dużą niespodzianką.

 

Zapraszamy do lektury pierwszego numeru Gazetki Edukacji Wczesnoszkolnej.

pobierz

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

    jak co roku, także i w tym, bierzemy udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”, przygotowujemy paczkę dla rodziny, która potrzebuje wsparcia. Staramy się pomóc rodzinie, która boryka się z trudna sytuacją życiową. W związku z tym w imieniu Samorządu Szkoły Podstawowej zwracam się do Państwa z prośbą  o pomoc w zebraniu potrzebnych rzeczy.  Akcja trwa do 7 grudnia, jeżeli ktoś
z Państwa chciałby pomóc, to przyniesione rzeczy można zostawiać w klasach dzieci. W holu szkoły będzie ustawiony również specjalny karton, do którego można włożyć przyniesione produkty.

Poniżej informacja o rodzinie, której chcemy pomóc

Pani Marianna (82 l.) mieszka razem ze swoim synem Marcinem (39 l.). Rodzinie od zawsze żyło się ciężko. Choroby Pani Marianny sprawiły, że jej syn nie może podjąć żadnej pracy ze względu na całoroczną opiekę nad matką. Pani Marianna cierpi od wielu lat na schizofrenie. Po odjęciu wszystkich kosztów utrzymania mieszkania oraz zakupu leków (około 940 zł), na jednego członka rodziny pozostaje około 385 zł. Mimo wielu przeciwności losu członkowie rodziny są dla siebie ogromnym wsparciem. Zawsze mogą na siebie liczyć. Są życzliwymi i przyjaznymi ludźmi. Syn poświecił swoje życie na opiekę nad chorą matką.

Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia:

kuchenkę gazową ponieważ

obecna nie nadaje się do użytku,

żywność gdyż na jej zakup brakuje środków finansowych

oraz obuwie-obecne są już zużyte.

 

Produkty żywnościowe, których potrzebuje rodzina t:

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej,

Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

Środki czystości, których potrzebuje rodzina:

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,

Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon,

Szczoteczka do zębów

Odzież

Potrzeby związane z odzieżą i obuwiem

 1. Pani Marianna

Rodzaj odzieży: całoroczne

Kategoria: spodnie

Rozmiar: 120 cm w pasie

Sylwetka: otyła

Rodzaj odzieży: całoroczna

Kategoria: spódnica

Rozmiar: 12 cm w pasie

Sylwetka: otyła

 1. Pan Marcin
 • obuwie

Rodzaj obuwia: przejściowe

Kategoria: adidasy

Rozmiar: 41/42

Wyposażenie mieszkania

Stół - rodzina nie ma gdzie wspólnie spożywać posiłków.

 

Specjalne upominki

Dla Pani Marianny torba dobrych, miękkich cukierków. Dla Pana Marcina zaś książka przygodowa.

Zapraszamy 24.11.2018 rodziców oraz dzieci na Drzwi Otwarte w Społecznej Dwójce.

Prowadzimy rekrutację do oddziału przedszkolnego ("zerówka") oraz do klasy pierwszej (na rok szkolny 2019/2020).

drzwi otwarte 24 11 2018

Szanowna Społeczności Szkolna,

w imieniu naszej Koleżanki Anety Milczarek, nauczycielki (kiedyś także Społecznej Dwójki) zwracamy się z wielką prośbą o wsparcie w niezwykle trudnej sytuacji w której znalazł się jej syn. U 8-letniego Michała zdiagnozowano złośliwy nowotwór układu nerwowego - neuroblastomę. Koszt leczenia Michała oszacowano na ok. 1,5 mln zł. Nie możemy pozostać obojętni na tragedię rodziny Pani Anety i wierzymy, że dzięki wsparciu naszej społeczności uda się uratować Michała.

Świetlica Szkolna organizuje aukcję prac plastycznych z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie syna Pani Anety. Chętne dzieci i młodzież wykonują pracę płaską na temat: Pokoloruj świat Michała i przynoszą ją do świetlicy do wtorku 13 listopada. Wszystkie prace zostaną wywieszone na tablicy w holu szkoły. Kwotę za którą gotowi są Państwo wylicytować daną pracę wpisują Państwo do specjalnego zeszytu na biurku Pani Grażynki. Cena wywoławcza każdej pracy to 30 zł. Aukcja potrwa do 21 listopada - wówczas obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Uczcijmy go w godny sposób otwierając nasze serca :)

Wpłat można oczywiście dokonywać w dowolnym momencie i w dowolnej kwocie na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 1864 pomoc dla Michała Milczarek


Zwracamy się do wszystkich ludzi o dobrym sercu o wsparcie finansowe, które pozwoli nam nadal cieszyć się obecnością Michasia w naszej rodzinie - tak brzmi apel rodziców Michała.


Dziękujemy w imieniu Rodziców Michała!

Wychowawczynie Świetlicy

TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ  -    GRA O HONOR

 • DZIĘKUJEMY ZA DOTYCHCZAS ODDANE GŁOSY
 • https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj W OKIENKU SZUKAJ WPISUJEMY  - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 , WYSTARCZY  TYLKO  - Społeczna (WÓWCZAS POJAWIĄ SIĘ DWIE SZKOŁY – NATURALNIE WYBIERAMY NASZĄ)
 • POMÓŻCIE NAM WYGRAĆ 1000 KSIĄŻEK DO SZKOLNEJ BIBLIOTEKI
 • GŁOSUJEMY CODZIENNIE DO 21 PAŹDZIERNIKA
 • POWIEDZCIE O NAS ZNAJOMYM!!!
 • PROSIMY O WASZE GŁOSY

K O M U N I K A T

n a u c z y c i e l k i   h i s t o r i i

W związku z tegorocznymi obchodami Dni Patrona i 100. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszam uczniów klas IV‑VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum do udziału konkursie pt.:

„Śladami powstania wielkopolskiego w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

 

Warunki konkursu:

1. jedna własnoręcznie wykonana fotografia przedstawiająca miejsce związane z Powstaniem Wielkopolskim (np. pomnik, tablicę pamiątkową, nagrobek powstańca),

2. notka dotycząca najważniejszych faktów związanych z tym miejscem,

3. jedna fotografia przedstawiająca ucznia na tle fotografowanego obiektu.

 Obie fotografie i tekst umieszczone na kartce A-3 bristolu, podpisane na odwrocie (imię i nazwisko ucznia, klasa) uczestnicy konkursu mogą składać w sekretariacie naszej szkoły do 5 listopada 2018 r. (poniedziałek).

H.Dudarska