Uczniowie z trzecich klas naszej szkoły wzięli udział w trzeciej edycji międzyszkolnego konkursu „Jestem Polakiem i poznaniakiem”. Joasia Kulig, Lenka Nowakowska i Olaf Kliber zmierzyli się z rundą 10 pytań i zadań do wykonania. Trzyosobowy zespół wykazał się dużą wiedzą o naszym kraju oraz znajomością wielu miejsc w Poznaniu, kulturą i historią naszego regionu. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 17 im. Ignacego Kraszewskiego. Gospodarze zadbali o miłą i serdeczną atmosferę i słodki poczęstunek, dyplomy i nagrody książkowe dla zdobywców trzech pierwszych miejsc.
Zdobyliśmy II miejsce. Gratulacje!!!

Galeria

Z przyjemnością informuję, że nasi uczniowie odnieśli sukces
w II Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym dla uczniów klas 6 Miasta Poznania pod honorowym patronatem WKO.
Mateusz Sierakowski kl. 6c - Finalista
Jeremi Machniewski kl. 6b - Wyróżnienie
Konkurs składał się z dwóch części. W I części testu były zadania zamknięte, a w II części były to zadania praktyczne przy komputerze - praca z tekstem w programie Word oraz zadania w programie Excel.
W dniu 8 maja 2017 w Szkole Podstawowej nr 19 w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Nadesłała: Anna Sobiak

Czytaj więcej...

3 listopada klasy 3 a,b,c wybrały się do Rogalina siedziby Rodu Raczyńskich. Najpierw zwiedzaliśmy pałac rodziny Raczyńskich. Podziwialiśmy piękne wnętrza. Każde pomieszczenie posiadało swoją nazwę, która zależała od kształtu i koloru. Zachwycaliśmy się starymi  meblami różnych stylów. Później odwiedziliśmy galerię obrazów i poznaliśmy członków rodziny Raczyńskich - drzewo genealogiczne. W dalszej kolejności zwiedzaliśmy powozownię, mogliśmy obejrzeć stare powozy na różne okazje.Spacerowaliśmy w parku i Ogrodzie Francuskim. Wycieczka należała do udanych, ponieważ mogliśmy wzbogacić swoją wiedzę o naszym Patronie Edwardzie hr. Raczyńskim.

Czytaj więcej...

Dwunastu przedstawicieli  Społecznej Dwójki zmierzyło się z najlepszymi matematycznymi umysłami Społecznej Jedynki, Czwórki i Dębinki.  Miało to miejsce przed tygodniem, w Społecznej Czwórce na Os. Oświecenia. Przyjęto nas tam bardzo życzliwie, ugoszczono słodkim poczęstunkiem. Konkurs nie był łatwy, nasi uczniowie jednak nie narzekali, pomyśleli… i rozwiązali prawie wszystkie zadania.
Dumni jesteśmy ze wszystkich reprezentantów, ale  szczególnie z Franciszka Stańczyka z klasy 2a, który zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej i Magdaleny Siwek z klasy 3c, która okazała się najlepszym matematykiem wśród trzecioklasistów.
Wszystkim gratulujemy umiejętności i życzymy dalszego rozwoju.

Czytaj więcej...

Z wielką przyjemnością informujemy, że mamy już finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Anna Zientek z klasy 6 a, Jarema Jurałowicz i Piotr Szymaczek z klasy 6 d oraz, co warto podkreślić, piątoklasistka Natalia Siwek zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Ania Zientek wyszła zwycięsko także ze zmagań w  Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. Drugą finalistką tego konkursu została Paulina Forysiak z klasy 6 a. Nasi uczniowie będą się teraz przygotowywać do ostatniego etapu konkursu, który odbędzie się kolejno z języka polskiego i z matematyki 12 i 13 lutego. Gratulujemy i życzymy wszystkim dzieciom satysfakcji z udziału w tej intelektualnej przygodzie.

 • Antonina Przyborowska bardzo dobry
 • Iga Ratajczak bardzo dobry
 • Marta Adamczak Bardzo dobry
 • Adrianna Łucka bardzo dobry
 • Maja Sawicka dobry
 • Mikołaj Marcinkowski dobry
 • Jarema Jurałowicz bardzo dobry
 • Michał Kudliński dobry
 • Wiktoria Juszczak dobry
 • Dominika Jarocha dobry
 • Stanisław Zaprzalski dobry
 • Aleksandra Słowińska bardzo dobry

10.06.15r. w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Bohaterowie ulubionych książek w szkolnej bibliotece”.
Celem konkursu była promocja czytelnictwa w naszej szkole. Zadanie konkursowe zachęcić miało uczniów do mówienia o książkach, komentowania ich treści i wzajemnego przekonywania do przeczytania ciekawych książek.

Nagrodę główną- mini klasową biblioteczkę- otrzymały  klasy  2b i 3a!
Dyplom uznania i nagrody otrzymały również klasy 5c i 6b.
Gratulujemy!

Dziękujemy za udział w konkursie. Zachęcamy do kontynuacji naszego pomysłu w przyszłym roku szkolnym.

Klasa 5d

Czytaj więcej...

kangurNatalia Siwek z klasy 4c kolejny raz została laureatką Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny!
Bardzo dobry wynik uzyskali: Siwek Magdalena oraz Szymon Prochorski.
Wyróżnienie zdobyli:  Adamczak Matylda, Bartkowiak Kuba, Andrzejewska Martyna, Brączkowska Olga, Jurałowicz Jarema, Szymaczek Piotr, Marcinkowski Mateusz, Borkowski Antoni, Zientek Anna, Piszczek Alex, Polcyn Adam, Kaczmarek Maja, Wiśniewski Hubert, Tomaszewski Wojciech, Mańke Agnieszka ze szkoły podstawowej oraz Sawicka Maja, Francik Monika, Ratajczak Iga, Nowak Wojciech, Żyto Michał, Mędrzycka Magdalena, Szajkowski Maurycy, Grzegorek Łukasz, Piasecki Stanisław, Sławnikowski Jędrzej z gimnazjum.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

swietlikZwycięzcy z klas 1-6 SP:
nagroda -  2a- Marta Henkiel, 2b- Jagoda Maruszewska, 6a- Jakub Krąpiec
wyróżnienie - 1a- Olaf Kliberg, 1b- Igor Potempa, 1b- Julianna Szymaczek, 1b- Tomasz Walczak, 1c- Michał Zieliński, 1c- Zofia Żmieńko, 1c-Jan Dopierała, 1c- Konstancja Fierek,  2b- Mikołaj Nadstawski, 2b- Wojciech Niełacny, 2c- Magdalena Siwek, 3a -Maria Kopczyńska, 3b- Aleksandra Borucka, 3c- Tymoteusz Mączyński, 3c- Konrad Żebrowski, 4a- Joanna Słopień, 4b- Olga Brączkowska, 6b- Adam Polcyn
Gratulacje!
Agnieszka Pernak- koordynator

Ortograficzne zmagania już za nimi, przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Finalistami tego prestiżowego, niełatwego konkursu zostali w tym roku: Olaf Kliber z klasy 1a, Marta Henkiel z klasy 2a i Konrad Żebrowski z klasy 3c.
25 kwietnia zmierzyli się z przedstawicielami czterdziestu innych szkół. Chociaż nie zdobyli tytułu laureatów, to jednak godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy i dziękujemy!
A oto całe wyniki etapu szkolnego:

Czytaj więcej...