Dnia 7.02.2019 odbyło się spotkanie dla wszystkich klas z przedstawicielem policji na temat zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni. Galeria

Święto Niepodległości w Społecznej Dwójce

Świętowanie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę Społeczna Dwójka rozpoczęła w piątek,  9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły, przy akompaniamencie pani Marty,  zaśpiewali hymn narodowy, pięknie, zgodnie i uroczyście. Zebrani uformowali się
w kształt biało-czerwonej flagi narodowej nadzwyczaj sprawnie… Wspólnota dużych i małych, młodszych i starszych pozwoliła odczuć wyjątkowość chwili, która buduje i utrwala tożsamość narodową.                                       

Szkolne, piątkowe południe wokół Mazurka Dąbrowskiego pozwoliło, dzięki społecznej akcji  #KiedyMyZyjemy, skoncentrować uwagę na pierwowzorze narodowej pieśni. Niektórzy odebrali okolicznościową lekcję, inni śmiało demonstrowali # w ujęciach fotograficznych.
Galeria                                         

W niedzielę, 11-11-2018r., o godzinie 11:11 przedstawicielki naszej szkoły pani Ania Kurcz-Kielar, Bogna Warzycha, Kinga Zalejarz i Jola Hojan wystartowały i pobiegły
 w największym biegu niepodległości w Polsce zaliczanym do Narodowego Biegu 100 lecia pod hasłem:  BiegNiepodległości.pl RunPoland!                  

W niedzielę, 11-11-2018r., w samo południe, pani dyrektor Anna Bzowska, wicedyrektor Katarzyna Wardzińska, grupa nauczycieli oraz przedstawiciele uczniów i rodziców, zgromadzeni na tzw. górce osiedla Wichrowe Wzgórze,
w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, wespół z innymi poznaniakami, w tym licznie zgromadzoną lokalną społecznością, uroczyście odśpiewali hymn narodowy…

Galeria

To piękne i budujące. Niech tradycja wspólnotowa zatacza kręgi…

 

Dni Patrona

15 listopada klasa VIIa, VIIb i VIIc wybrały się do Rogalina. Przed mauzoleum Raczyńskich przybyłych przywitała emerytowana nauczycielka miejscowej szkoły pani Eugenia Sujka, która ciekawie opowiedziała historię rodu Raczyńskich i ufundowanej przez ich przodka świątyni pod wezwaniem św. Marcelina. Następnie uczniowie złożyli wiązankę kwiatów na grobie Patrona naszej szkoły, potem uczestniczyli w lekcji muzealnej o Edwardzie Bernardzie hr. Raczyńskim i jego rodzie oraz zwiedzili pięknie odnowiony pałac. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Bez wątpienia wyjazd był udany.

 Galeria

13 listopada br. naszą szkołę odwiedził pan dr Adam Szabelski z Wydziału Historycznego UAM, który w ramach Dni Patrona i Narodowego Święta Niepodległości, wygłosił prelekcję  dla uczniów klas IV – VII pt. „100 lecie odzyskania niepodległości w świetle wydarzeń w Wielkopolsce”. Przekazane informacje spotkały się z zainteresowaniem i żywym odbiorem słuchaczy.

Z okazji Świąt Patrona 13 listopada br. na dużej przerwie pod tablicą pamiątkową, przedstawiciele Samorządu szkoły podstawowej i gimnazjum zapalili znicz i wspólnie ze zgromadzonymi reprezentantami klas IV-VIII i III gimn. wysłuchali  rozmowy Edwarda Bernarda hr. Raczyńskiego z córkami, w czasie której Bartek Werla, Matylda Adamczak, Lea Skrzypek i Lena Zysnarska podzielili się ciekawostkami z życia rodzinnego Patrona.

Galeria

 

Z wielka dumą i radością informuję, że klasa 3b , której wychowawcą jest Lidia Hoffmann na gali podsumowującej konkurs plastyczny na plakat oraz na spot II edycji Programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, którą Bank Zachodni WBK realizował wspólnie z Wielkopolską Wojewódzką Komendą Policji zajęła II miejsce za plakat.

Czytaj więcej...

Klasa 3 c zakończyła już wykłady w ramach Kolorowego Uniwersytetu.Ostatnie zajęcia i wykłady odbyły się w Ogrodzie Botanicznym.To były zajęcia,które wzbogaciły naszą wiedzę z różnych dziedzin nauki.

W środę w ramach podsumowania całorocznych zajęć "kulinarny kącik" w klasie 3 c gościliśmy studentki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.Daria i Żaneta opowiadały nam jak zrobić zdrowe pierwsze i drugie śniadanie.Przygotowały dla nas niespodziankę-sami robiliśmy pyszne,usmiechniete kanapki.Test zdalismy doskonale,a nagrodą były dyplomy.

Galeria

20180426 09472926 kwietnia wszystkie klasy 3 SSP miały możliwość zobaczyć gabinet periodontologa p. Agnieszki Kręgielczak. Mama Stefana z 3a zaprosiła nas wszystkich, aby pokazać nam, jak prawidłowo należy dbać o zęby, jak wygląda szczęka w 3d, a także mieliśmy możliwość obserwacji do czego służy laser w gabinecie stomatologa. Bardzo dziękujemy p. Agnieszce za ciekawą prelekcję, pokazy i poczęstunek. Trzecioklasiści na długo zapamiętają to spotkanie i gwarantuję, że będą pamiętać o codziennym myciu zębów.Galeria

20180510 084612W czwartek - 10 maja 2018 roku w ODK „Bajka” odbyła się kolejna - V edycja Festiwalu Origami zatytułowana „Origami w lesie”. Głównym organizatorem festiwalu była „Społeczna Dwójka” oraz ODK „Bajka” i Poznański klub Origami „Koziołki”.

Czytaj więcej...

W piątek 20 kwietnia, nasza szkoła była organizatorem VII turnieju „Główka Pracuje – Junior”. Wzięły w nim udział cztery drużyny trzecioklasistów ze szkół: SP 11, SP 17, SP 34 i SSP 2. Naszą szkołę reprezentowali: Milena Werla 3a, Olgierd Raulinajtys 3b i Max Juszczyński 3c.

Czytaj więcej...