TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ  -    GRA O HONOR

 • DZIĘKUJEMY ZA DOTYCHCZAS ODDANE GŁOSY
 • https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj W OKIENKU SZUKAJ WPISUJEMY  - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 , WYSTARCZY  TYLKO  - Społeczna (WÓWCZAS POJAWIĄ SIĘ DWIE SZKOŁY – NATURALNIE WYBIERAMY NASZĄ)
 • POMÓŻCIE NAM WYGRAĆ 1000 KSIĄŻEK DO SZKOLNEJ BIBLIOTEKI
 • GŁOSUJEMY CODZIENNIE DO 21 PAŹDZIERNIKA
 • POWIEDZCIE O NAS ZNAJOMYM!!!
 • PROSIMY O WASZE GŁOSY

K O M U N I K A T

n a u c z y c i e l k i   h i s t o r i i

W związku z tegorocznymi obchodami Dni Patrona i 100. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszam uczniów klas IV‑VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum do udziału konkursie pt.:

„Śladami powstania wielkopolskiego w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

 

Warunki konkursu:

1. jedna własnoręcznie wykonana fotografia przedstawiająca miejsce związane z Powstaniem Wielkopolskim (np. pomnik, tablicę pamiątkową, nagrobek powstańca),

2. notka dotycząca najważniejszych faktów związanych z tym miejscem,

3. jedna fotografia przedstawiająca ucznia na tle fotografowanego obiektu.

 Obie fotografie i tekst umieszczone na kartce A-3 bristolu, podpisane na odwrocie (imię i nazwisko ucznia, klasa) uczestnicy konkursu mogą składać w sekretariacie naszej szkoły do 5 listopada 2018 r. (poniedziałek).

H.Dudarska

 

 • Nasza szkoła bierze udział w konkursie empiku „Tysiąc powodów by czytać”
 • Od 1 do 21 października odbywa się głosowanie. Wystarczy codziennie kliknąć na nasz plakat, by zagłosować na pracę reprezentującą Społeczną Dwójkę.  W tym celu należy wejść na stronę
 • https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj  - w okienku szukaj  - wpisujemy  -  Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 i pojawi  się  nasz plakat
 • Pomóżcie nam wygrać 1000 książek do szkolnej biblioteki.
 • Każdy może codziennie oddać swój jeden głos.
 • Prosimy o Wasze głosy.

Szkolna Liga Wolontariacka

 

Już po raz drugi jako Samorząd Uczniowski przystąpiliśmy do Szkolnej Ligi Wolontariackiej. Działanie w lidze zachęca społeczność szkolną – uczniów, rodziców i nauczycieli – do bezinteresownej pomocy na rzecz podopiecznych z poznańskiego Zoo.

Akcja ma kreować postawy altruistyczne wśród uczniów. Troska i chęć niesienia bezinteresownej pomocy naszym mniejszym braciom, służy tak potrzebującym jak i pomagającym.

Liga działać będzie od października 2018 do marca 2019 i obejmie sześć zadań. Będą one realizowane na terenie Starego i Nowego Zoo, a także w klasach, szkołach i domach uczniów. Podjęte działania służyć będą zwierzętom i poznańskiemu Zoo. W roku ubiegłym uczniowie m.in. zbierali orzechy dla niedźwiedzi, przygotowywali edukacyjne gazetki szkolne, czy robili kule ze smalcu dla zimujących ptaków.

W ramach podziękowania ze strony poznańskiego Zoo za udział w inicjatywie i włożony trud, wszystkie grupy otrzymają upominki. W sposób szczególny ogród zoologiczny podziękuje najbardziej zaangażowanym grupom. Dlatego wszystkie zadania w Lidze Wolontariackiej będą punktowane, a aktualny ranking publikowany będzie na stronie internetowej Zoo.

Jury w składzie Małgorzata Gellera, Danuta Przybylska i Agnieszka Bączyk zdecydowało, że Społeczną Dwójkę w ogólnopolskim konkursie  „Tysiąc powodów by czytać”  reprezentować  będzie plakat wykonany przez uczennicę klasy 4B Zuzannę Waliszewską.

Plakat przedstawia drogę  życiową, do której  kluczem jest zbiór książek. Może w bibliotece, może w domu... Po lekturze już nic nie będzie takie samo.

Ścieżka usłana wyrazami, wyrażeniami, sentencjami, dialogami prowadzi w inne wymiary, otwiera różne perspektywy, zachęca do działania, naśladowania. Inspiruje, otwiera wcześniej niemożliwe. Dla dużych i dla małych. Dla otwartych i tych osobno, artystów i naukowców... dla każdego.

Gratulujemy!!!

Biblioteka szkolna zaprasza

uczniów klas  1-3 do udziału w konkursie „Szkolne Przygody Gangu słodziaków”.

 • Cztery klasy, które jako pierwsze zdecydują się na udział w akcji otrzymają książkę Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”do głośnego czytania w klasie.

Praca konkursowa składa się z dwóch części:

 1. Klasy I - rysują swoje historie

Klasy II -  tworzą komiks – rysunki z elementami tekstu                                                                  

Klasy III  - piszą krótkie historie i je ilustrują

 2. Relacji, w formie 3 zdjęć z krótkim opisem, ze zorganizowanego w szkole „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” i wykorzystania materiałów edukacyjnychoraz książki – Spotkanie  organizuje biblioteka szkolna.

Uczniowie zbierają przez kolejne 21 dni, do swoich mini-albumów naklejki, które inspirują do codziennego czytania. Nauczyciel przyznaje naklejkę, za potwierdzone podpisem rodzica, poświęcone co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie.

Zapraszam chętne klasy do udziału w konkursie. Nauczyciel powinien zarejestrować swoją klasę na: www.gangslodziakow.pl/szkolneprzygodyPrace konkursowe będą przyjmowane od 29.09. 2018 do 23.10.2018roku.

Czekają na Was mini-albumy, naklejki i słodziakowe nagrody.

 • 15 zwycięskich szkół otrzyma dofinansowanie na zakup księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3 000 zł każda. Nagrody otrzymają także uczniowie ze zwycięskich klas oraz ich nauczyciele.

W czwartek 6 września klasa 5b wzięła udział w zajęciach p.t. "Po prostu L.A.S czyli Leśna Akademia Symfoniczna". Lekcja ta jest częścią programu  "Dzika szkoła w centrum Poznania". Uczniowie przemierzali dzikie zakątki Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu by poznać interesujące drzewa i krzewy. Podczas tej wyprawy szukali ciekawych materiałów potrzebnych do skonstruowania przyrządów wydających różne dźwięki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli proste instrumenty muzyczne a na koniec dali koncert akompaniując poznanym wcześniej solistom - leśnym ptakom.

Galeria

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA ORAZ   FIRMA  EMPIK  
OGŁASZA KONKURS NA  PLAKAT  
ZACHĘCAJACY  DZIECI DO  CZYTANIA KSIĄŻEK

„TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ”

 • Plakat powinien być wykonany dowolną techniką plastyczną w formacie pionowym  b1 (100x70 cm)
 • Uczeń samodzielnie  wykonuje plakat
 • Plakat należy przynieść do biblioteki szkolnej do poniedziałku 24 września, do godziny 12.00
 • Zwycięska praca będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez empik
 • Cały regulamin konkursu „tysiąc powodów by czytać” znajduje się na stronie internetowej empik
 • Każdego roku 10 bibliotek szkolnych wyłonionych w konkursie otrzymuje po tysiąc wybranych książek. I my mamy szansę ...zapraszam do udziału w konkursie