Ależ to był radosny dzień! Przygotowania trwały od kilku dni, bo w tym roku  - Pokaz mody. Solidnie trzeba było wziąć się do pracy, bo stroje i wszelkie akcesoria użyte w pokazie należało wykonać samodzielnie, ewentualnie z niewielką pomocą dorosłych, no i najlepiej ekologicznych materiałów. Zużyliśmy kilkadziesiąt rolek krepiny, bibuł, szmatek, sznurków, filców i… Wyobraźnię to my mamy, szybko wyczarowaliśmy różnobarwne kwiaty, torebki, krawaty, muszki, spódniczki, bluzeczki. Królowały nakrycia głowy: kapelusze, wianki, czapeczki w rozmaitych kształtach i kolorach. Trzeba było pomyśleć jak to wszystko zaprezentować. I znowu popisaliśmy się pomysłowością. Były tańce, piosenki, całe układy taneczne, dzieci maszerowały po wybiegu przy muzyce. Po pokazie mody klasy po kolei prezentowały piosenki o tematyce wiosennej. Było dużo śmiechu, taka impreza sprawiła wiele radości i dzieciom i dorosłym.


Dźwięki muzyki rozlegały się po całej szkole. Przyszli do nas starsi koledzy z siódmej klasy i zaśpiewali nam piosenkę „Maszeruje wiosna”, która pamiętali jeszcze z czasów, kiedy oni byli uczniami edukacji wczesnoszkolnej.

Odwiedziła nas wspaniała bajarka BajOla i towarzyszący jej muzyk, którzy zaprezentowali nam cztery wspaniałe baśnie.

Imprezę prowadziła pani Danuta Przybylska, która przez cały czas komentowała nasze stroje, występy. Miło było usłyszeć tyle miłych słów zachwytu. Na koniec spotkania, każda klasa dostała wiosenny kwiatek do swojej sali.

Wiośnie na pewno spodobało się takie powitanie!

Galeria