Z okazji Świąt Patrona, 7 listopada br.  pod tablicą pamiątkową przedstawiciele Samorządu szkoły podstawowej i gimnazjum zapalili znicz  i wspólnie ze zgromadzonymi uczniami wysłuchali informacji o życiu Edwarda Bernarda hr. Raczyńskiego przekazanych przez uczennicę klasy Ib gimnazjum Ingę Komorowską.
8 listopada br. klasa Ia , Ib i Ic gimn. wybrały się do Rogalina. W mauzoleum Raczyńskich uczniowie złożyli wiązankę kwiatów na grobie Patrona naszej szkoły, następnie uczestniczyli w lekcji muzealnej o Edwardzie Bernardzie hr. Raczyńskim i jego rodzie oraz zwiedzili odnowiony  pałac. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Bez wątpienia wyjazd był udany.
9 listopada br. odwiedził naszą szkołę pan dr Rafał Dobek z Wydziału Historycznego UAM, który w ramach Dni Patrona dla uczniów klas. V i VI szkoły podstawowej, wygłosił prelekcję  pt. „Napoleon”.