PROJEKTY I INONWACJE 2
 
GOSC
 
SUKCESY
 
ODYSEJA
 
SUKCESY
 
SWIETICa
 

logo 1procent

Cyfrowo Bezpieczni

logo cyfrowobezpiecznipl

Świetlica Społecznej Dwójki Blog

Świetlica Społecznej Dwójki

  • Czytanie książek ma mnóstwo korzyści. Do najważniejszych z nich należą: rozwijanie wyobraźni, poszerzanie zasobu słownictwa, zdobywanie wiedzy o ...

Małe SPO blog klasy 3b

Małe Spo

  • Ten dzień w naszej klasie jest zawsze wyjątkowy. A dlaczego ? Bo mamy w naszej klasie super koleżanki. To własnie...

W piątek 26.10. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Gość Społecznej Dwójki, zorganizowane przez p. M. Gellerę i p. M. Szymaniuk. Uczniowie klas 4-8 oraz III gimnazjum spotkali się z wolontariuszami z Gruzji, Hiszpanii oraz Niemiec. Podczas spotkania mogli dowiedzieć się, jak pracują wolontariusze ze stowarzyszenia CIM Horyzonty, a także posłuchać informacji na temat krajów, z których pochodzą Beca, Sara i Emma. 
Od listopada w każdy piątek uczniowie klas 6-8 i III gim. będą mieli konwersacje z wolontariuszami w ich rodzimym języku - grupy uczące się języka niemieckiego z Emmą z Niemiec, a grupy uczące się języka hiszpańskiego z Sarą pochodzącej z Hiszpanii. Wolontariusze z Gruzji będą odwiedzać naszych uczniów sporadycznie przy okazji Akademii Ważnych Pytań oraz Dnia Języków gdzie będą prowadzić warsztaty w języku angielskim. 
Mamy nadzieję na owocną współpracę.

 Galeria

Caroline Żurczak studiuje biologię molekularną na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. Za kilka dni będzie bronić pracy magisterskiej, która powstała w Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Społecznej Dwójki ma za sobą liczne praktyki na zagranicznych uczelniach, między innymi w International Laboratory of Plant Neurobiology we Florencji, w Instytucie Jozef Stefan w Słowenii oraz na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W wolnym czasie Caroline bardzo lubi poróżować, zarówno daleko, jak i blisko. Poza tym czyta powieści historyczne i żegluje. Wykład Caroline Żurczak o inteligencji roślin odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 9.55 w szkolnej świetlicy. Absolwentkę Społecznej Dwójki przedstawią Agnieszka Mańke i Mateusz Socki.

Wizyta Adama Szulca w naszej szkole przekształciła się w efektowne widowisko, kiedy za plecami Gościa Społecznej Dwójki oraz moderujących spotkane Zosi Witczak i Basi Gulczyńskiej na fryzjerskich fotelach zasiedli uczniowie i pedagodzy. Poznański fryzjer, właściciel salonu Adam Szulc Barber, przyjechał do nas ze swoimi pracownikami oraz niemalże całym wyposażeniem zakładu fryzjerskiego. Opowiedział słuchaczom o swojej zawodowej pasji, przedstawił w niezwykle ciekawy sposób pracę fryzjera i satysfakcję związaną z dobrze wykonaną usługą. Odpowiedział na liczne pytania młodzieży, dotyczące modnych fryzur, "trudnych" włosów czy pielęgnacji brody. Przemycił też sporo ciekawostek na temat kulturowej funkcji fryzury w różnych czasach. Adam Szulc, spotykając się z młodymi ludźmi, promuje rzemiosło i zachęca ich do nauki zawodu. Zaprasza wtedy modeli spośród widowni, tak jak w naszej szkole, i na koniec prezentuje efekty pracy w postaci fryzur lub pięknie przystrzyżonej brody. Zatem popatrzmy!

Dawid Kotliński ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi  kancelarię prawną i oferuje swoim klientom   najwyższą jakość  usług prawniczych: profesjonalizm, pełne zaangażowanie, dyskrecję i przestrzeganie zasad etyki zawodowej. Zajmuje się  prawem rodzinnym, cywilnym,  gospordarczym,  administracyjnym oraz prawem pracy. Znajduje też czas na działalność pro bono, udzielając raz w tygodniu bezpłatnych porad prawnych  czy uczestnicząc w Dniach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Dawid Kotliński jest także legislatorem w wielkopolskim odziale partii Nowoczesna. Co ciekawe, nasz   Gość pasjonuje się piłką nożną i kibicuje FC Barcelona.  Wiele lat był sędzią piłkarskim Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a obecnie pełni funkcję kapitana drużyny piłkarskiej adwokatów wielkopolskich. Z Dawidem Kotlińskim nie tylko o pracy o adwokata będą rozmawiać Agnieszka Mańke i Mateusz Socki. Zapraszamy na spotkanie z Gościem Społecznej Dwójki w najbliższy czwartek o godzinie 9.55 do szkolnej świetlicy.

Ryszard Baczkowski
Ostatnie spotkanie z cyklu Gość „Społecznej Dwójki’ odbyło się 7 marca. W szkole gościł znany poznański dziennikarz radiowy pan Ryszard Bączkowski, słynący z poczucia humoru i umiejętności opowiadania dowcipów. Głównym tematem spotkania była specyfika pracy w radiu. Nasz gość opowiedział o tym, co jest najtrudniejsze dla dziennikarza radiowego, oraz o tym, co przyciąga odbiorców do właśnie tego medium. Bez wątpienia uczestnikom spotkania towarzyszyła myśl o podjęciu próby założenia swojego radia. Pan Ryszard Bączkowski oraz towarzyszący mu przewodniczący poznańskiego oddziału SDRP pan Tomasz Dymaczewski zadeklarowali pomoc w tym przedsięwzięciu.
Spotkanie moderowały Julia Cyrson i Joanna Grygier.

W ramach projektu KOLORY SCENY 10, 30 stycznia odbyło się spotkanie z
z panem DARIUSZEM TOPOLSKIM, MUZYKOLOGIEM, MUZYKIEM,
który opowiedział 3 oraz 4
o muzyce rdzennych mieszkańców Kanady oraz o nowożytnej kanadyjskiej muzyce rozrywkowej. Mieliśmy okazję posłuchać dźwięków indiańskiego fletu, bębnów czy grzechotek ale też usłyszeliśmy Boba Dylana czy zespół Rush.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :-)

W ramach cyklu spotkań z interesującymi ludźmi zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na prelekcję Tomasza Dymaczewskiego, przewodniczącego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich RP w Poznaniu dziennikarza, wykładowcy, współautora „Poradnika dobrych obyczajów” i przede wszystkim, sympatyka i współpracownika naszej szkoły. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia o godzinie 12.40 w świetlicy.

W ramach zainicjowanego w tym roku szkolnym cyklu rozmów z interesującymi ludźmi serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na spotkanie z panem Romanem Kordzińskim. Nasz gość - filolog, filozof, reżyser teatralny i wykładowca akademicki – od ponad 40 lat jest związany z Poznaniem. W latach siedemdziesiątych był kierownikiem literackim, a później dyrektorem naczelnym Teatru Polskiego. Obecnie współpracuje dydaktycznie z Akademią Muzyczną w Poznaniu, Wyższą Szkołą Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis oraz Wydziałem Artystycznym Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. Temat spotkania to „Droga do teatru”. Odbędzie się ono 17 października o godzinie 12. 40 w sali rytmiki.
Przyjdźcie koniecznie.

Dnia 28.02.2014 r klasa 5b wraz z nauczycielem j.polskiego wzieła udział w spotkaniu autorskim z panem Pawłem Beręsewiczem, pisarzem, tłumaczem, poetą, laureatem wielu literackich nagród.Podczas spotkania autor zaprezentował najnowszą książkę pt. „Noskawery”, nagrodzoną w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Uczniowie klasy 5b wzięli również udział w konkursie na reklamę organizowanym przez pisarza i zwyciężyli.
Nagrodą było najnowsze opowiadanie p. Beręsewicza wraz ze specjalnym autografem dla zwycięzców.

 3 marca do naszej szkoły zawitał Pan dr Rafał Dobek, tata Jasia i Tosi , który w bardzo ciekawy sposób opowiedział klasie 4 c i 4 d o wpływach francuskich w Kanadzie.


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!