PROJEKTY I INONWACJE 2
 
GOSC
 
SUKCESY
 
ODYSEJA
 
SUKCESY
 
SWIETICa
 

logo 1procent

Cyfrowo Bezpieczni

logo cyfrowobezpiecznipl

Świetlica Społecznej Dwójki Blog

Świetlica Społecznej Dwójki

  • Czytanie książek ma mnóstwo korzyści. Do najważniejszych z nich należą: rozwijanie wyobraźni, poszerzanie zasobu słownictwa, zdobywanie wiedzy o ...

Małe SPO blog klasy 3b

Małe Spo

  • Ten dzień w naszej klasie jest zawsze wyjątkowy. A dlaczego ? Bo mamy w naszej klasie super koleżanki. To własnie...

Wielkopolska – mała ojczyzna to projekt realizowany w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 w Poznaniu i Szkole Podstawowej w Doruchowie, przy udziale uczniów, kadry pedagogicznej i rodziców przez cały rok szkolny 2014/2015.
Celem jest rozpowszechnienie wśród uczniów wiedzy o Wielkopolsce, budowanie poczucia przynależności, integracja uczniów z miasta i ze wsi.
Zakłada on wykorzystanie różnych metod i form pracy z uczniami na zajęciach lekcyjnych i tzw. czasie wolnym - wymianę uczniów Poznań-Doruchów.
Projekt opiera się na wymianie dzieci z dwóch szkół. Kładzie nacisk na integrację dzieci z miasta i ze wsi. Uczniowie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych realizowanych przez uczniów danej klasy, realizują  podstawę programową.
Oprócz planowanych zajęć dydaktycznych prowadzone będą zajęcia o charakterze rozwijającym, integracyjnym w tzw. czasie wolnym: wycieczki, gry i zabawy.
Ze względu na atrakcyjność projektu, na prośbę uczniów obu szkół, projekt realizowany będzie również w roku szkolnym 2015/2016.
Uczniowie Społecznej Dwójki realizujący projekt: klasa 5d (2014/2015), 6d (2015/2016)

Realizacja projektu Wielkopolska - mała ojczyzna


Pomysł, opracowanie i koordynacja projektu – Edyta Mak-Muskała

Zajęcia w ramach programu Odyseja Umysłu uczą marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych.  
Odyseja Umysłu
Dlatego warto, aby każdy chętny uczeń miał szansę na uczestnictwo w zajęciach Odysei Umysłu, bo:

Czytaj więcej...

W dniach 7 – 11.11.15r. gościli u nas uczniowie Szkoły Podstawowej z Doruchowa. Była to już kolejna wizyta – wymiana międzyszkolna – w ramach realizacji projektu Wielkopolska – mała ojczyzna.
Tym razem, oprócz wspólnych lekcji, uczniowie Społecznej Dwójki i doruchowskiej szkoły spędzili noc w szkole, bawiąc się, oglądając filmy, szyjąc poduszki. Uczniowie odwiedzili muzea, wzięli udział w akcji organizowanej przez Lecha  i kibicowali podczas niedzielnego meczu Lech – Górnik Łęczna, uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości i imienin ulicy Święty Marcin.
Było wspaniale. Z żalem żegnaliśmy doruchowian, ale cóż… Wkrótce pojedziemy z rewizytą… - uczniowie 6d

Czytaj więcej...

W nocy 5/6 grudnia 2015r. w Społecznej Dwójce w Poznaniu odbyła się pierwsza „Noc twórczego poznania”. Celem była integracja lokalnego, odysejowego środowiska oraz wymiana doświadczeń trenerów, dzieci i młodzieży. Przybyli Odyseusze ze szkół podstawowych i gimnazjum ze Starej Łubianki, Kościana, Ceradza Kościelnego, Słupska, Lubonia, Puszczykowa i Poznania. Zabawę rozpoczęliśmy o godz. 19.00, a skończymy o godz. 8.00. Po pracowitej nocy w sali gimnastycznej pojawiło się dzieło – miasto na miarę XXV wieku.
Jak ono wyglądało? Zobaczcie sami…

Czytaj więcej...

3 marca 2016r. p. Szymon Gogolewski, dyrektor Społecznej Dwójki, uroczyście  otworzył wystawę pt. „I Ty możesz być Picassem”.  Wystawa była prezentacją prac grafik wykonanych przez uczennice klas VI Społecznej Dwójki. Na wystawie obecni byli rodzice, uczniowie oraz członkowie naszego Zarządu.
Wystawa jest elementem realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej „I Ty możesz być Picassem”.

Czytaj więcej...