Podczas wymiany polsko-hiszpańskiej uczniowie wzięli udział w grze miejskiej "Uciekające koziołki", którą zorganizowało dla nas cityevent-poznan.pl i wykonało dla nas piękne zdjęcia. Uczniowie nie tylko doskonale się bawili, ale mogli także poznać wiele faktów dotyczących Poznania. Za tę niezwykle ciekawą lekcję historii dziękujemy przewodnikowi, panu Piotrowi Oźminie.

Galeria

Od 04 do 11 maja 2017 gościliśmy w Społecznej Dwójce uczniów szkoły Instituto Miquel Biada w Mataró wraz z opiekunami. Grupę z Hiszpanii powitaliśmy na lotnisku w czwartek wieczorem i tym samym rozpoczął się drugi etap wymiany międzynarodowej.
W piątek, po oficjalnym powitaniu w szkole, wszyscy uczniowie brali udział w lekcjach języka angielskiego, prowadzonych przez panią Bognę Warzychę. Pani Bognie serdecznie dziękujemy! Później udali się do muzeum Blubry Poznańskie Legendy w 6D, gdzie w nieszablonowy sposób mieli okazję poznać opowieści związane z historią Poznania oraz poznańską gwarą. Ważnym punktem programu okazały się zakupy w Starym Browarze. Wieczorem odbyła się kolacja powitalna w szkole. Sobotę uczestnicy wymiany wraz z opiekunami spędzili w miejscowości Kórnik, gdzie zwiedzali zamek i mieli okazję spotkać się z Białą Damą.

Czytaj więcej...

W marcu 2017 roku odbył się po raz drugi Szkolny Pchli Targ, organizowany przez nauczycielki języka niemieckiego i hiszpańskiego. Zarówno rodzice uczniów, jak i sami uczniowie naszej szkoły przynieśli wiele ciekawych rzeczy, w tym m.in.: książki, filmy edukacyjne, biżuterię, zabawki oraz pamiątki. Sprzedaż darów, która odbywała się na dużych przerwach, przyniosła zysk w wysokości 470zł, co pozwoliło na zakup prezentów dla dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu. Dzięki wcześniejszym ustaleniom z dyrekcją Domu Dziecka, mogliśmy kupić to, czego dzieciom najbardziej brakowało - dwie pary łyżworolek oraz kaski do bezpiecznej jazdy. Do paczki dołączyliśmy słodycze oraz kartkę z życzeniami od Społeczności ZSS nr 2 w Poznaniu.
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten projekt oraz mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów uda się wspólnymi siłami, przeprowadzić podobne przedsięwzięcie.

Od 30 marca do 06 kwietnia 2017 uczniowie Społecznej Dwójki wraz z opiekunami wzięli udział w pierwszym etapie polsko-hiszpańskiej wymiany międzynarodowej. W czwartek w nocy dotarli na lotnisko w Gironie, skąd udali się autokarem do Mataró. Tam zostali zakwaterowani w domach rodzin goszczących. Pierwszego dnia, po powitaniu w szkole partnerskiej – Instituto Miquel Biada, zobaczyli najważniejsze miejsca w Mataró. Później uczestnicy wymiany udali się do ratusza, gdzie zostali powitani przez przedstawiciela tamtejszych władz.
W sobotę uczniowie wraz z opiekunami udali się do Sitges, nadmorskiej miejscowości położonej na południe od Barcelony. Tam wzięli udział w grach terenowych, dzięki którym mogli zobaczyć najciekawsze miejsca oraz zabytki miasteczka, a także musieli zdobyć informacje dotyczące zwyczajów i ciekawostek związanych z tym miejscem. Niedzielę wszyscy spędzili z hiszpańskimi rodzinami.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

Mam przyjemność poinformować, że zgodnie z decyzją Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Międzyszkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego znalazł się na tegorocznej liście konkursów przedmiotowych, które będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, innymi słowy: za wysokie miejsce w konkursie uczeń otrzyma dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły średniej.

Informację te można znaleźć na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu w zakładce KOMUNIKATY w informacji z 28.02.2017 jako:
Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych,ustalony przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty uwzględniany w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2017/2018 (III. Konkursy wiedzy i artystyczne, punkt 23)

http://www.ko.poznan.pl/?page=komunikaty

Kochani Rodzice, Drodzy uczniowie klas 6, I i II Gimnazjum 

Zapraszamy serdecznie na kolejną przygodę w Kingswood! Termin wyjazdu, to
21-28 października 2017. Koszt, to 410 GB oraz koszt lotu i transferu (razem około 800 zł). Więcej informacji w załączniku.
ZAPISY: od 15 lutego do 28 lutego proszę pisać wyłącznie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio do p. Bogny Warzychy przez dziennik elektroniczny. Miejsc jest około 20.

ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ LICZBĘ MIEJSC PIERWSZEŃSTWO MAJĄ OSOBY, KTÓRE NIE BYŁY JESZCZE W KINGSWOOD.
W przypadku osób, które były już na obozie, decyduje kolejność zgłoszeń.

Piąta edycja Re-Integracji

W czwartek, 05 maja gościem klas piątych był Matthew Kelly, który przybył do nas z koncertem piosenki angielskiej. Kilka piosenek śpiewaliśmy wspólnie. Mamy nadzieję na dalsze spotkania z Matthew.

Czytaj więcej...

Od 21 do 28 kwietnia 2016 uczniowie Społecznej Dwójki wraz z nauczycielami, dyrektorem Szymonem Gogolewskim, panią Kingą Zalejarz oraz panem Piotrem Dawidziukiem, wzięli udział w drugim etapie wymiany międzynarodowej. W czwartek w nocy dotarli na lotnisko w Gironie, skąd udali się do Mataró. Tam zostali zakwaterowani w domach rodzin goszczących. Następnego dnia zostali powitani w szkole Instituto Miquel Biada.

Czytaj więcej...

Podkategorie