PROGRAM

 

PRELEGENCI

 

FORMULARZ

 

KONTAKT

18 lutego 2016 roku Społeczna Dwójka przyjęła wielu otwartych, zainteresowanych zmianami w nauczaniu Gości. Z pewnością nie zawiedli się prelekcją otwierającego konferencję gospodarza, dyrektora, Szymona Gogolewskiego, wykładem dr. Marka Kaczmarzyka o neurobiologicznym podłożu  zróżnicowania potrzeb edukacyjnych, wypowiedzią p. Dagmary Nickel na temat oczekiwań pracodawców w kontekście kompetencji nabywanych jeszcze w szkole czy prezentacją poglądów Kena Robinsona poprowadzoną przez tłumacza i wydawcę jego publikacji, Aleksandra Baja.
Panel dyskusyjny z udziałem prelegentów, przedstawicieli rodziców, nauczycieli poprowadzony przez dyrektora Społecznej Dwójki, dynamizowany głosem publiczności, odsłonił kolejne pytania, które domagają się odpowiedzi, również systemowych.
Choć Ken Robinson pisze o oddolnej rewolucji, która zmienia edukację
w świecie, my, świadomi rzeczywistości, stawiamy pierwsze kroki w ewolucji systemu w Polsce.
Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i zapraszamy za rok.
Organizatorzy

Czytaj więcej...

W ramach obchodów dwudziestopięciolecia istnienia naszej szkoły, 29 stycznia 2015 odbyła się Jubileuszowa Konferencja Społecznej Dwójki.Pierwszy wykład wygłosiła  Marzena Żylińska, propagatorka neurodydaktyki w Polsce, autorka książki „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”, którą można było nabyć w trakcie trwania konferencji. Następnie odbyło się spotkanie z Wojciechem Radziwiłowiczem, honorowym prezesem fundacji organizującej pod patronatem MEN polską edycję konkursu Odyseja Umysłu. Ostatni wykład, prowadzony przez Jarosława Traczyńskiego, założyciela Kolegium Tutorów, nosił tytuł "tutoring a nowoczesne nauczanie"

Czytaj więcej...