Drodzy uczniowie,

stworzyliście przepiękne, bardzo ciekawe, pełne fantazji  prace o przygodach   11 - tej skarpetki.

Wasze skarpetki spotkały: króla,  św. Mikołaja i … drugą samotną skarpetkę. Skarpetki zajęły się uprawianiem sportu  i baletu.

Kolejna skarpetka udała się do Afryki  i zaprzyjaźniła się z zebrą , inna zaś spotkała na morzu wieloryba. Niebieska skarpetka została policjantem roku.

Jury miało bardzo trudne zadanie, po długich naradach, za wykonane komiksy zdecydowało przyznać:

  1. miejsce – Zosia Serwańska klasa 1a
  2. miejsce – Franek Kierzkowski i Maciek Truś kl.2a
  3. miejsce – Ignaś Kłosowicz kl.3a

W kategorii opowiadanie nagrodę otrzymuje:

1 miejsce – Maciej Pszonka kl. 2a

Nagrody zostały wręczone uczniom podczas spotkania wigilijnego klas 0-3

Agnieszka Bączyk i Danuta Przybylska

Wyniki XI edycji Konkursu Świetlik 2018
Nagrodę główną i I miejsce zajęła Nina Kopczyńska 2c
zdobywając maksymalną ilość punktów.

Czytaj więcej...

Dnia 7 lutego 2018r. odbył się w szkolnej bibliotece finał konkursu recytatorskiego. Jury w składzie: Anna Sanigórska, Agnieszka Bączyk, Maria Buśko wyłoniło spośród uczestników następujących laureatów:
Klasy I:

I miejsce - Paulina Jankowska kl. 1a, Jan Brzechwa „Przyjście wiosny"
II miejsce - Maciej Pszonka kl. 1a, Ludwik Jerzy Kern „Śnieg"
III miejsce - Lena Adamczak kl. 1b, Ludwik Jerzy Kern „Bajka o starym i nowym roku”
wyróżnienie - Viktoria Da Conceição Félix kl. 1b, Ludwik Jerzy Kern „Bajka o starym i nowym roku”

Klasy II:

I miejsce - Mateusz Kyć kl. 2c, Arkadiusz Łakomiak „Cztery pory roku"
II miejsce - Łucja Borkowska kl. 2c, Helena Szayerowa „Przebiśnieg"
III miejsce - Miłosz Szymański kl. 2b, Elżbieta Jones „Cztery pory roku”
wyróżnienie - Julia Jaruszewska kl. 2b, Jan Brzechwa „Przyjście lata”
wyróżnienie - Dobrochna Szuszczyńska kl. 2c, Rafał Lasota ”Co fajnego jest w jesieni?”

Klasy III:

I miejsce - Zuzanna Waliszewska kl. 3b, Agnieszka Frączek „Pędzą sanki”
II miejsce - Olga Świtalska kl. 3b, Eliza Piotrowska „Pory roku”
III miejsce - Jowita Mączyńska kl. 3c, Kazimierz Węgrzyn „Nadejdzie pora śnieżnych czarów”

Gratulacje!
organizator: Agnieszka Pernak

Zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w IV Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

„Parki narodowe w Polsce” oraz
„Gatunki zwierząt i roślin chronionych”

Termin składania prac – 16.04. 2018. Prace proszę dostarczać do świetlicy. Zainteresowanym uczniom polecam stronę: http://zpppn.pl/parki-narodowe
Więcej szczegółów konkursu w regulaminie.Regulamin

Małgorzata Kaszkowiak
Arkadiusz Wilczyński

[lightbox src="/images/aktualnosci/szachy/IMG_0603.jpg" width="200" height="140" lightbox="on" border="yes" title="" align="right"]Dnia 31.05 odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Szkoły zorganizowany przez instruktora, pana Włodzimierza Garbarka, przy patronacie Dyrekcji Zespołu Szkół Społecznych nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Poznaniu.
Turniej zgromadził na starcie 18 uczestników, którzy rywalizowali w grupach dziewcząt i chłopców. Co cieszy organizatorów, wiek zgłoszonych zawodników obejmował zarówno dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej, po uczniów klas trzecich gimnazjum.
Dzieci rywalizowały wg systemu szwajcarskiego (siedmiorundowego). Na partię przewidziano czas 15 minut. Wśród dziewcząt tytuł mistrzowski zapewniła sobie Joanna Puchyła z klasy 6c, drugi miejsce zajęła Natalia Siwek także z klasy 6c, a na trzeciej pozycji uplasowała się Maria Matuszewska z klasy 3c. W rywalizacji chłopców mistrzostwo szkoły zdobył Jędrzej Ruciński z klasy 3B gimnazjum, drugą lokatę wywalczył Bartosz Werla z klasy 4c, a na najniższym stopniu podium stanął Igor Potempa z klasy 3b.
Dekoracja zwycięzców odbędzie się w środę 14.06, o godzinie 12.35 w sali nr 7.

https://www.goethe.de/ins/pl/de/spr/eng/erd.html

– Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę – to wspólna incjatywa Goethe-Institut i wydawnictwa LektorKlett. Gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracywraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego, a wszystko połączone tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku. Zapraszamy do wyprawy z językiem niemieckim!
„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę" to projekt skierowany przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie. W ramach projektu szkoły mają możliwość otrzymania jednego z 1000 pakietów z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji pokazowej, np.w ramach Dni Otwartych.

Konkurs Matematyczny Szkół Społecznych już za nami.
We wtorek, 23 maja w Społecznej Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu zmierzyło się ponad 80 matematyków z pięciu szkół społecznych działających na terenie naszego miasta. Była więc Społeczna Jedynka, Społeczna Dwójka, Społeczna Czwórka, Dębinka i Piątkowska Szkoła Społeczna. Naszą szkołę reprezentowało dwunastu uczniów: sześciu z klas pierwszych i sześciu z klas trzecich. Z uwagi na wyjazd na zieloną szkołę- nie było naszych drugoklasistów.
Uczniowie przez 60 min rozwiązywali przygotowane przez organizatorów zadania, a następnie rzez kolejne minuty oczekiwali na wyniki zjadając drożdżówki i korzystając z pięknej pogody na szkolnym placu zabaw.
Nasi uczniowie zasłużyli na wielkie brawa, bowiem zdobyli wysokie miejsca:
W klasach pierwszych I miejsce zajęła Karolina Wysocka, a II Zofia Garaś. Wśród trzecioklasistów najlepszy okazał się nasz Olaf Kliber.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w zdobywaniu kolejnych stopni matematycznego wtajemniczenia.

Czytaj więcej...

Dnia 26 kwietnia 2017 r. nasza szkoła była organizatorem VI turnieju „Główka Pracuje – Junior”. Wzięły w nim udział drużyny trzecioklasistów z winogradzkich i piątkowskich szkół: SP 11, SP 17 i SSP 2. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Szymaczek, Franciszek Stańczyk i Joanna Kulig. W czasie I etapu uczestnicy odpowiadali na pytania z wielu dziedzin np. literatury, ortografii, przyrody, matematyki i historii Polski. W II etapie uczniowie wykazali się umiejętnością napisania ogłoszenia, wyszukania konkretnych informacji w encyklopedii, rozwiązania zadania matematycznego oraz znajomością owadów i ich pisowni. W przerwach swoją wiedzę mogła sprawdzić zgromadzona publiczność. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do turnieju. Turniej wygrała drużyna z SP 17. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce. Gratulacje.

Organizatorki turnieju
Agnieszka Pernak i Joanna Sech

galeria

W Literackim Konkursie Bibliotecznym „Wieżowiec” wzięło udział jedenaścioro, podpisanych pseudonimem, uczestników. Najmłodszy jest uczniem trzeciej klasy szkoły podstawowej, najstarszą grupę reprezentowali gimnazjaliści.
Autorzy imponowali niezwykłą wyobraźnią. Wieżowiec okazał się miejscem przeróżnych wydarzeń, spokojnych, codziennych, ale też niezwykłych, fantastycznych. Bohaterowie grali na skrzypcach, projektowali odzież, rozmyślali nad swoim losem, ale też uwalniali zmutowane zwierzęta, szukali pokemonów, troszczyli się o chore półroboty.
Czytaj więcej...

Podkategorie