Konkurs Matematyczny Szkół Społecznych już za nami.
We wtorek, 23 maja w Społecznej Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu zmierzyło się ponad 80 matematyków z pięciu szkół społecznych działających na terenie naszego miasta. Była więc Społeczna Jedynka, Społeczna Dwójka, Społeczna Czwórka, Dębinka i Piątkowska Szkoła Społeczna. Naszą szkołę reprezentowało dwunastu uczniów: sześciu z klas pierwszych i sześciu z klas trzecich. Z uwagi na wyjazd na zieloną szkołę- nie było naszych drugoklasistów.
Uczniowie przez 60 min rozwiązywali przygotowane przez organizatorów zadania, a następnie rzez kolejne minuty oczekiwali na wyniki zjadając drożdżówki i korzystając z pięknej pogody na szkolnym placu zabaw.
Nasi uczniowie zasłużyli na wielkie brawa, bowiem zdobyli wysokie miejsca:
W klasach pierwszych I miejsce zajęła Karolina Wysocka, a II Zofia Garaś. Wśród trzecioklasistów najlepszy okazał się nasz Olaf Kliber.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w zdobywaniu kolejnych stopni matematycznego wtajemniczenia.