Letni Ogródek Sztuki
zaprasza na
POWITANIE LATA
pt. „ Co w trawie piszczy?"
19-20.06. 2018

Czytaj więcej...

Warsztaty Wielkanocne, podczas których rodzice i dzieci wraz z nauczycielami tworzyli ozdoby na wielkanocny stół. Serdecznie dziękujemy za obecność oraz za twórczo spędzony czas.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim zdrowia, radości i odpoczynku w gronie najbliższych. Galeria

Stało się już tradycją, że niezmiennie od 5 lat przyjmujemy zaproszenie od SP 11 na Turniej „Dwa ognie”. W tym roku Społeczną Dwójkę reprezentowali następujący uczniowie z naszej świetlicy: Maja Heleniak, Marysia Jasiewicz, Kasia Karalus, Ola Wojciechowska, Wojtek Skupień, Gucio Dominikowski, Kuba Gawroński, Gabrysia Goździewińska, Kacper Leśniewski, Franek Masiota, Zuzia Mokrzycka oraz Basia Sztolcman. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i wspaniałej grze zespołowej zdobyli IV miejsce.
Serdecznie Gratulujemy
Wychowawcy świetlicy

Galeria

Jak co roku w naszej szkole w okresie letnim uczniowie uczestniczyli w półkoloniach. Były to cztery tygodnie spędzone aktywnie, twórczo i ciekawie. Dzieci miały okazje uczestniczyć w Letnim Pogotowiu Sztuki na Cytadeli oraz warsztatach pt. „Misja ekspedycja”, przeprowadzonych w Bramie Poznania. Był też „Tydzień pełen pomysłów”. Powstały piękne kartonowe budowle, ozdoby z masy solnej oraz koralikowe układanki. W sierpniu wakacyjne klimaty udzieliły się wszystkim uczestnikom. Dzieci wykazały się wspaniałą pomysłowością podczas tworzenia budowli z drewnianych klocków. Była też wakacyjna moda, korale z jarzębiny, oraz wspólnie stworzony obraz z zebranych przez dzieci darów lata. Pogoda dopisała dlatego też wiele czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu. Gry zespołowe, zajęcia sportowe na boisku oraz zabawy z chustą Klanza cieszyły się dużym powodzeniem. W pochmurne dni, których było niewiele, dzieci rozegrały „Turniej Piłakrzyków” oraz uczestniczyły w zajęciach ruchowych w Krainie zabawy. Były też wyjścia do kina, zwiedzanie INEA Stadionu oraz wycieczka rowerowa na Cytadelę. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Galeria

Papier - materiał z którym każdy z nas spotyka się codziennie. Książki, zeszyty, gazety, torby, pudełka, notesy to jedne z wielu rzeczy, które bez papieru nie mogłyby istnieć. Jeśli myślicie, że to koniec papierowych możliwości to jesteście w błędzie. Kolorowe balony, przepyszna lemoniada i lody, tęczowe słoneczka, zaczarowana wyspa oraz kartonowe roboty – a wszystko to z wykonane przez nasze dzieci z papieru! W tym roku ogarnął nas prawdziwy „Papierowy zawrót głowy”. Na koniec był też czas na leżakowanie i śpiewanie wesołych piosenek. Dziękujemy za udział, ciekawe pomysły i bardzo miłą atmosferę. Do zobaczenia za rok. Życzymy wszystkim udanych wakacji !
Wychowawcy świetlicy

Galeria

W poniedziałkowe popołudnie spotkaliśmy się z uczniami klas I-III i ich rodzicami na wielkanocnych warsztatach plastycznych.
Podczas wspólnie spędzonego czasu powstały piękne i różnorodne ozdoby świąteczne- zajączki, kurczaczki, wykonane różnymi technikami plastycznymi (filc, włóczka). Uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z metodą decoupage. Tym sposobem powstały oryginalne jajka.
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
Życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych i zapraszamy w przyszłym roku
Galeria

Wychowawcy świetlicy
Anna Korek
Natalia Wiśniewska
Maria Buśko

W ostatni piątek sierpnia zakończyły się półkolonie zorganizowane w naszej szkole. Spora grupa dzieci pod czujnym okiem nauczycieli  aktywnie, twórczo, ciekawie, a przede wszystkim bezpiecznie spędziła cztery tygodnie wakacji. Atrakcji było mnóstwo, każdego dnia coś nowego : zajęcia i warsztaty przygotowane w szkole, wyjścia i wycieczki. W pierwszym tygodniu dzieci tworzyły„Maszyny do zadań specjalnych”. Poznały na czym polega praca w grupach podczas Odysei Umysłu. Powstały pomysłowe prace, a dzieci udowodniły, że są bardzo kreatywne. Ciekawą atrakcją była wizyta w Muzeum Blubry 6D, gdzie wszystkimi zmysłami można było doświadczyć niezapomnianych wrażeń i przy okazji poznać bohaterów miejskich legend. Dzięki trójwymiarowym okularom dzieci obejrzały malowidła naścienne wykonane w technice 3D, które na łącznej powierzchni 700 m2 ukazały dzieje dawnego Poznania.

Czytaj więcej...

W dniu 21.06 w ramach Letniego Ogródka Sztuki uczniowie zaprezentowali w świetlicy przedstawienie charytatywne pt. "Kropla dla Afryki". Mali aktorzy przygotowywali się do tego wydarzenia przez dwa miesiące. Pod czujnym okiem pani Beaty Walczak - mamy Tomka i Asi oraz pani Małgosi Kaszkowiak - wychowawcy świetlicy odbywały się próby.
W dniu występu od rana w świetlicy dzieci uczestniczyły w warsztatach afrykańskich.

Czytaj więcej...

25 kwietnia b.r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorski "Ekoludki". Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas trzecich i pierwszych. Pierwsze miejsce zdobyła Magdalena Siwek z klasy 3c, a wyróżnienie otrzymała Antonina Dobek z klasy 3a. Wszystkim dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że zakupione materiały do zajęć plastycznych ze środków zebranych podczas Kiermaszu świątecznego zostały przekazane wychowawcom świetlicy przyszpitalnej w Zespole Szkół nr 110 w Poznaniu. W zamian otrzymaliśmy ogromną radość, szczere podziękowania oraz piękne serca, wykonane ręcznie z papierowej wikliny. Cytując słowa pani wicedyrektor Romualdy Rabsztyńskiej : „Serce za serce. Wierzę w to, że dobro powraca. Dziękujemy w imieniu dzieci” – DZIĘKUJEMY raz jeszcze wszystkim, którzy przyczynili się do tej wspaniałej inicjatywy.

 http://www.szkolaszpitalna.szkolnastrona.pl/