Brzydkie kaczątko

12 marca nasza szkołę odwiedziły aktorki „Teatru w Drodze”. Przedstawiły nam znaną, chyba wszystkim baśń
Ch. H. Andersena – „Brzydkie kaczątko”, według własnego pomysłu. Zachwyciły nas piękną, pomysłową scenografią, prostymi, a jakże wymownymi rekwizytami i strojami. W swojej interpretacji wykorzystały teatr cieni.

Baśń niosła jasny i czytelny przekaz – obojętnie kim jesteś, jak wyglądasz, każdy ma prawo być sobą. Musimy się wzajemnie akceptować, tolerować, bo przecież tego oczekujemy od drugiego człowieka, a to nie zawsze jest łatwe. Każdy jest piękny, nawet jeżeli nie widać tego na zewnątrz.

Dzieci z klasy „0”, pierwszych i drugich z ogromnym zainteresowaniem oglądały kolejne sceny, z uwagą śledziły losy kaczątka, które zmieniło się w pięknego łabędzia.

Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejne spotkanie z aktorkami.

GaleriaAkcja UNICEF „Wszystkie kolory świata” zakończona

Uczniowie klasy Vb zakończyli realizację Projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”, celem którego było wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

Udało nam się zebrać aż 1125 złotych na szczepionki ratujące życie.

Wszystkim uczniom klasy Vb oraz rodzicom, którzy wsparli akcję swoją darowizną serdecznie dziękujemy!

Uczniowie ze Społecznej Dwójki ratują dzieci na świecie!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z klasy 5b przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Każda z nich ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Jako rodzice, dziadkowie, opiekunowie, społeczność szkolna możemy wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio.
W dniu 4.02 rozpocznie się licytacja - cena wywoławcza to 10 zł.
Licytować można na dwa sposoby:

1. Wysyłając wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w treści wpisując imię lalki oraz oferowaną kwotę

2. Umieszczając komentarz z oferowaną kwotą pod zdjęciem wybranej lalki na facebooku szkolnym.

Czytaj więcej...

Dnia 7.02.2019 odbyło się spotkanie dla wszystkich klas z przedstawicielem policji na temat zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni. Galeria

Święto Niepodległości w Społecznej Dwójce

Świętowanie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę Społeczna Dwójka rozpoczęła w piątek,  9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły, przy akompaniamencie pani Marty,  zaśpiewali hymn narodowy, pięknie, zgodnie i uroczyście. Zebrani uformowali się
w kształt biało-czerwonej flagi narodowej nadzwyczaj sprawnie… Wspólnota dużych i małych, młodszych i starszych pozwoliła odczuć wyjątkowość chwili, która buduje i utrwala tożsamość narodową.                                       

Szkolne, piątkowe południe wokół Mazurka Dąbrowskiego pozwoliło, dzięki społecznej akcji  #KiedyMyZyjemy, skoncentrować uwagę na pierwowzorze narodowej pieśni. Niektórzy odebrali okolicznościową lekcję, inni śmiało demonstrowali # w ujęciach fotograficznych.
Galeria                                         

W niedzielę, 11-11-2018r., o godzinie 11:11 przedstawicielki naszej szkoły pani Ania Kurcz-Kielar, Bogna Warzycha, Kinga Zalejarz i Jola Hojan wystartowały i pobiegły
 w największym biegu niepodległości w Polsce zaliczanym do Narodowego Biegu 100 lecia pod hasłem:  BiegNiepodległości.pl RunPoland!                  

W niedzielę, 11-11-2018r., w samo południe, pani dyrektor Anna Bzowska, wicedyrektor Katarzyna Wardzińska, grupa nauczycieli oraz przedstawiciele uczniów i rodziców, zgromadzeni na tzw. górce osiedla Wichrowe Wzgórze,
w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, wespół z innymi poznaniakami, w tym licznie zgromadzoną lokalną społecznością, uroczyście odśpiewali hymn narodowy…

Galeria

To piękne i budujące. Niech tradycja wspólnotowa zatacza kręgi…

 

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

w imieniu Samorządu Uczniowskiego składamy serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. Zebraliśmy wszystkie potrzebne produkty żywnościowe, odzież  oraz artykuły chemiczne, które spakowaliśmy w 20 paczek.  Dodatkowo z pieniędzy zebranych przez Uczennice klasy III Gimnazjum i przy finansowym wsparciu ze strony klasy 7B  zakupiliśmy kuchenkę gazową (była to jedna z najważniejszych potrzeb rodziny).  

Bardzo serdecznie dziękujemy również Państwu, którzy zakupili stół dla potrzebującej rodziny. Taki prezent z pewnością był dużą niespodzianką.

 

Dni Patrona

15 listopada klasa VIIa, VIIb i VIIc wybrały się do Rogalina. Przed mauzoleum Raczyńskich przybyłych przywitała emerytowana nauczycielka miejscowej szkoły pani Eugenia Sujka, która ciekawie opowiedziała historię rodu Raczyńskich i ufundowanej przez ich przodka świątyni pod wezwaniem św. Marcelina. Następnie uczniowie złożyli wiązankę kwiatów na grobie Patrona naszej szkoły, potem uczestniczyli w lekcji muzealnej o Edwardzie Bernardzie hr. Raczyńskim i jego rodzie oraz zwiedzili pięknie odnowiony pałac. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Bez wątpienia wyjazd był udany.

 Galeria

Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że podczas Aukcji prac plastycznych udało nam się zebrać 3115 zł i 20 Euro.
Dziękujemy wszystkim Twórcom, Darczyńcom oraz tym z Państwa, którzy zdecydowali się dokonać przelewów bezpośrednio na konto Fundacji.
Macie Państwo Wielkie Serca :)
Jednocześnie informujemy że koszty leczenia Michała w Niemczech wzrosły i potrzeba kolejne 0.5 mln zł. W związku z tym nadal zachęcamy do dokonywania wpłat bezpośrednio na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym
Kawałek Nieba
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: 1864 pomoc dla Michała Milczarek

Dziękujemy w imieniu Rodziców Michała :)

Wychowawczynie Świetlicy

13 listopada br. naszą szkołę odwiedził pan dr Adam Szabelski z Wydziału Historycznego UAM, który w ramach Dni Patrona i Narodowego Święta Niepodległości, wygłosił prelekcję  dla uczniów klas IV – VII pt. „100 lecie odzyskania niepodległości w świetle wydarzeń w Wielkopolsce”. Przekazane informacje spotkały się z zainteresowaniem i żywym odbiorem słuchaczy.

Z okazji Świąt Patrona 13 listopada br. na dużej przerwie pod tablicą pamiątkową, przedstawiciele Samorządu szkoły podstawowej i gimnazjum zapalili znicz i wspólnie ze zgromadzonymi reprezentantami klas IV-VIII i III gimn. wysłuchali  rozmowy Edwarda Bernarda hr. Raczyńskiego z córkami, w czasie której Bartek Werla, Matylda Adamczak, Lea Skrzypek i Lena Zysnarska podzielili się ciekawostkami z życia rodzinnego Patrona.

Galeria

 

Z wielka dumą i radością informuję, że klasa 3b , której wychowawcą jest Lidia Hoffmann na gali podsumowującej konkurs plastyczny na plakat oraz na spot II edycji Programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, którą Bank Zachodni WBK realizował wspólnie z Wielkopolską Wojewódzką Komendą Policji zajęła II miejsce za plakat.

Czytaj więcej...